Założyciele grupy

 Dariusz Owczarek  
            Pełen energii, charyzmatyczny lider grupy z wiecznym uśmiechem na twarzy i wielkim sercem do ludzi. Dariusz to człowiek, który nie boi się żadnych wyzwań artystycznych, a jego wyobraźnia i kreatywność nie znają granic. W pracy kieruje się  perfekcjonizmem i potrzebą artystycznej realizacji wyznaczając sobie bardzo ambitne cele. Jako trener naszych chorągwiarzy jest wymagający, a dyscyplina podczas treningów to dla niego podstawa. Prowadzenie zespołu to nie tylko jego praca, ale także wielka pasja i przestrzeń do spełniania swoich marzeń, także tych dziecięcych. I choć Darek, gdy trzeba to odpowiedzialny, zorganizowany i stanowczy lider i opiekun zespołu to członkowie Gwardii Gryfa najbardziej lubią go za te chwile, gdy ujawnia swoją absolutnie szaloną, dziecięcą duszę, niespotykane zaufanie i otwartość na drugiego człowieka oraz wiarę we własne plany i marzenia, które czasami mogą się wydawać absolutnie nierealne. I choć nie raz sparzył się na swoim entuzjastycznym podejściu do życia, nigdy nie przestanie taki by być, bo czym jest jedna czy dwie negatywne odpowiedzi w obliczu walki o realizację najważniejszych dla ciebie celów i pragnień. Tak było z programem Mam Talent, o którym marzył od nastoletniości i z planem wylotu do Dubaju, który narodził się z chwilą powstania zespołu. Oba cele osiągnięte, oba były wspaniałym doświadczeniem dla zespołu, teraz pora na kolejne.
          Darek to także wieloletni statysta Opery Wrocławskiej, który brał udział w licznych plenerowych superprodukcjach teatru takich jak:„ Otello”, „Napój Miłosny” i ,„Turandot” w reżyserii Michała Znanieckiego czy „Skrzypek na dachu” w reżyserii Ewy Michnik. To tam, w tym teatralnym środowisku poznał grupę przyjaciół, z którymi później założył zespół chorągwiarski. Od lat, rozwijając swój talent aktywnie uczestniczy w licznych warsztatach artystycznych, sportowych i funkcjonalnych tj.: warsztat cyrkowy ze Stowarzyszeniem Kejos The-at-er, warsztaty włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami w ramach przygotowań do realizacji spektaklu „Ottelo”, warsztat ruchu scenicznego z Need of MOVEment, warsztat aktorski czy warsztat z dynamicznego partneringu prowadzony przez grupę akrobatyczną- EVEREST. I choć wiele lat swojego życia poświęcił pracując w szpitalu jako pielęgniarz, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, co przynosiło mu wielką satysfakcję,  to dziś  artystyczna dusza zdecydowanie zwycięża w jego życiu. Aktualnie profesjonalnie rozwija swoje dotychczasowe umiejętności i kompetencje w Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy na kierunku Animator działań pantomimiczny .
             
Karina Prajs-Owczarek
            Managerka, twórca koncepcji artystycznych, ale przede wszystkim osoba odpowiedzialna za zespół: jego skład, panującą w nim atmosferę i warunki do rozwoju talentów. Jest szefową zespołu, ale też jego absolutnie największą i najwierniejszą fanką, a każdy pokaz w wykonaniu Gwardii Gryfa niezmiennie wzbudza w niej wielkie emocje i motywuje do dalszych działań.
            Z zawodu Karina jest specjalistą ds. marketingu i zarządzania zespołem. Posiada gruntowne wykształcenie managerskie: ukończyła Politologię, Administrację i Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej, ale swoje serce zdecydowanie zaprzedała branży kulturalnej. Dzięki wspaniałemu zespołowi, który wraz z mężem udało jej się zbudować od kilku lat z dużym sukcesem  i tym większą satysfakcją tworzy i produkuje pokazy i przedstawienia artystyczne. Do jej największych osiągnięć w tej dziedzinie należy zaliczyć współpracę z Operą Karkowską, projekt ceremonii otwarcia Wielkiego Meczu Fundacji „TVN nie jesteś sam” czy wieloletnią współpracę z organizatorem Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, która zaowocowała powstaniem Wielkich Parad Elfów i Reniferów.
            Karina jest managerem zespołu niemal od samego początku jego istnienia, gdy w 2011 roku pozyskała dotację z Unii Europejskiej, która pozwoliła w pełni skomercjalizować działania grupy przyjaciół amatorsko zajmujących się żonglerką chorągwiami. Budowany przez nią zespół dziś realizuje pokazy podczas imprez relacjonowanych przez największe stacje telewizyjne i radiowe w Polsce. Wielką pasją Kariny poza zarządzaniem ludźmi i coachingiem jest praca twórcza. Jest ona autorkom scenariuszy do większości przedstawień zespołu, zajmuje się także projektowaniem kostiumów, doborem muzyki oraz reżyserią. Najważniejsi zawsze są jednak ludzie i to praca dla nich daje jej największą przyjemność. Możliwość organizacji przedstawień w pięknych plenerach i obiektach, które dają możliwość nie tylko realizacji wyjątkowych w swej atmosferze występów, ale także wspólnego spędzenia czasu w atrakcyjnym miejscu  to najbardziej satysfakcjonujący element jej pracy. Dla niej zawsze najważniejszy był zgrany zespół, bo doskonale wie, że to właśnie ludzie- ich kreatywność i wrażliwość są największym skarbem Gwardii Gryfa.
 


 
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio