Założyciele grupy

 Dariusz Owczarek  
            Pełen energii, charyzmatyczny lider grupy z wiecznym uśmiechem na twarzy i wielkim sercem do ludzi. Dariusz to człowiek, który nie boi się żadnych wyzwań artystycznych, a jego wyobraźnia i kreatywność nie znają granic. W pracy kieruje się  perfekcjonizmem i potrzebą artystycznej realizacji wyznaczając sobie bardzo ambitne cele. Jako trener naszych chorągwiarzy jest wymagający, a dyscyplina podczas treningów to dla niego podstawa. Prowadzenie zespołu to nie tylko jego praca, ale także wielka pasja i przestrzeń do spełniania swoich marzeń, także tych dziecięcych. I choć Darek, gdy trzeba to odpowiedzialny, zorganizowany i stanowczy lider i opiekun zespołu to członkowie Gwardii Gryfa najbardziej lubią go za te chwile, gdy ujawnia swoją absolutnie szaloną, dziecięcą duszę, niespotykane zaufanie i otwartość na drugiego człowieka oraz wiarę we własne plany i marzenia, które czasami mogą się wydawać absolutnie nierealne. I choć nie raz sparzył się na swoim entuzjastycznym podejściu do życia, nigdy nie przestanie taki by być, bo czym jest jedna czy dwie negatywne odpowiedzi w obliczu walki o realizację najważniejszych dla ciebie celów i pragnień. Tak było z programem Mam Talent, o którym marzył od nastoletniości i z planem wylotu do Dubaju, który narodził się z chwilą powstania zespołu. Oba cele osiągnięte, oba były wspaniałym doświadczeniem dla zespołu, teraz pora na kolejne.
          Darek to także wieloletni statysta Opery Wrocławskiej, który brał udział w licznych plenerowych superprodukcjach teatru takich jak:„ Otello”, „Napój Miłosny” i ,„Turandot” w reżyserii Michała Znanieckiego czy „Skrzypek na dachu” w reżyserii Ewy Michnik. To tam, w tym teatralnym środowisku poznał grupę przyjaciół, z którymi później założył zespół chorągwiarski. Od lat, rozwijając swój talent aktywnie uczestniczy w licznych warsztatach artystycznych, sportowych i funkcjonalnych tj.: warsztat cyrkowy ze Stowarzyszeniem Kejos The-at-er, warsztaty włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami w ramach przygotowań do realizacji spektaklu „Ottelo”, warsztat ruchu scenicznego z Need of MOVEment, warsztat aktorski czy warsztat z dynamicznego partneringu prowadzony przez grupę akrobatyczną- EVEREST. I choć wiele lat swojego życia poświęcił pracując w szpitalu jako pielęgniarz, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, co przynosiło mu wielką satysfakcję,  to dziś  artystyczna dusza zdecydowanie zwycięża w jego życiu. Aktualnie profesjonalnie rozwija swoje dotychczasowe umiejętności i kompetencje w Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy na kierunku Animator działań pantomimiczny .
          
 


 
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio