Aktualności

WIELKI MECZ   (2014-08-31)

 Być może już wkrótce okaże się, że słowa Roberta Kozyry, który po naszym półfinałowym występie w MAM TALENT powiedział „że to było jak otwarcie Olimpiady”, będą miały szansę się spełnić!

Otóż  już 31.08. 2014 na płycie boiska Stadionu Legii w Warszawie Gwardia Gryfa zrealizuje otwarcie Wielkiego Meczu Fundacji TVN „nie jesteś sam”. W tym roku wyjątkowo na murawie zmierzą się reprezentację dwóch stacji telewizyjnych TVN i TVP, na antenie których wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego meczu Gwardia Gryfa powiększyła zespół o kilkunastu nowych członków. Ta wspaniała grupa młodych ludzi pod okiem naszych trenerów Dariusza Owczarka i Karoliny Bodziony już od kilku tygodni poznaje tajniki sztuki żonglerki chorągwiami. Finałem ich pracy będzie niezwykłe widowiskowo, które zostanie zrealizowane na potężnej przestrzeni murawy stadionu. Takiego show w Polsce jeszcze nie było, wystąpi dla Państwa grupa ponad 20 artystów, z których każdy będzie manipulować dwoma potężnymi flagami. Stadion wypełni się kolorami pięknych bander, atmosferę podgrzeje wspaniała muzyka, a powietrze ponad murawą wypełni się trzepoczącymi na wietrze chorągwiami !
Dochód ze sprzedaży biletów oraz SMS-ów przeznaczony zostanie na pomoc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.

Zapraszamy 31.08, w niedzielę na godz. 17:00, tych którzy mogą na sam stadion, a wszystkich pozostałych przed ekrany telewizorów, bo szykuje się naprawdę niezwykłe show!

fot. Wojciech Piwowarski/ TVN

   
CARMINA BURANA plenerowe widowisko operowe na Zamku Książ  (2014-07-13)

„Gdy z głośników popłynęły pierwsze dźwięki utworu "O Fortuna" a przed sceną pojawił się zespół 6 chorągwiarzy Gwardii Gryfa żonglujących flagami, publiczność nie miała wątpliwości, że będzie to wyjątkowe widowisko”.

Na dziedzińcu grupa ponad 1400 widzów, na scenie zespół ponad 70 artystów, przepiękna świetlna iluminacja samego Zamku i w tej magicznej scenerii pokazy Gwardii Gryfa: napowietrzny taniec flag, skrzydła i wiele innych atrakcji wizualnych. Gwardia Gryfa podjęła się odpowiedzialnego zadania realizacji części inscenizacyjnej widowiska , a dziś za głosem recenzji śmiało można powiedzieć, że odniosła duży sukces, podobnie jak całe wydarzenie.

Widzów zachwyciły charakterystyczne dla zespołu pokazy żonglerki chorągwiami i tańca ze skrzydłami, ale nie zabrakło też kilku niezwykłych niespodzianek, które idealnie wpisały się w dramaturgię przedstawienia.  W pieśni pt. „Tanz” widzowie mogli podziwiać Gwardię Gryfa w tańcu z tenczowymi płachtami, który symbolizował piękno budzącej się wiosny, a w części poświęconej pochwale miłości zespół zaprezentował romantyczną choreografie z wykorzystaniem potężnych lampionów.
 
Oprawę muzyczną widowiska zapewnili  znakomici artyści: soliści Opery Wrocławskiej: Anna Lichorowicz, Jacek Jaskóła i Tomasz Makszewski, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej  i Festiwalowy Chór Dziecięcy oraz zespół Repercussion.
Widowisko wieńczące cykl Zamkowych Spotkań z Operą spotkało się z pozytywnym odbiorem publiczności. Dyrektor Festiwalu Maciej Michałkowski zapewnia, że ten spektakl był początkiem serii wielkich widowisk plenerowych, które będą realizowane na Zamku Książ.
Widowisko, wieńczące cykl Zamkowych Spotkań z Operą spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem publiczności, a jak zapewnia sam dyrektor Festiwalu Maciej Michałkowski ten spektakl był początkiem serii wielkich widowisk plenerowych, które będą realizowane na Zamku Książ.

Spektakl został tak zaprojektowany, aby sama bryła zamku stała się jednym z bohaterów widowiska, a było to możliwe wyłącznie dzięki operowej muzyce, nastrojowej iluminacji świetlnej  i odpowiednio dobranym pokazom artystycznym. Na te dwie magiczne godziny zamkowe mury ożyły, twórcy widowiska w pełni wykorzystali piękno i potencjał średniowiecznego pleneru wysoko zawieszając poprzeczkę dla kolejnych artystycznych produkcji.

Organizatorzy widowiska planują wydanie płyty z koncertu, a więc wszyscy, którzy nie mieli możliwości osobiście uczestniczyć w widowisku, w ten sposób będą mieli okazję je obejrzeć. A na naszej stronie już wkrótce fragmenty koncertu.
   
CARMINA BURANA NA ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU  (2014-07-11)

Gwardia Gryfa ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na jedyne w swoim rodzaju, absolutnie unikatowe w skali naszego regionu wydarzenie artystyczne. W ramach Festiwalu Zamkowe Spotkania z Operą odbędzie się pierwsze w historii Zamku Książ w Wałbrzychu WIELKIE WIDOWISKO PLENEROWE! Już 11 lipca o godz. 21.00 reprezentacyjny Dziedziniec Honorowy zamieni się w potężną scenę. Zostanie na nim zaprezentowane jedno z najsłynniejszych na świecie dzieł muzyki klasycznej– kantata sceniczna CARMINA BURANA Carla Orffa oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni. Choreografie Gwardii Gryfa wzbogacą występy solistów, chóru i muzyków, łącznie ponad 70 artystów, a całość zostanie zrealizowana w magicznej scenerii jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce.


Potężny zespół artystyczny na scenie, zapierająca dech w piersiach sceneria Zamku, wspaniałe głosy i piękna inscenizacja z pewnością będą stanowić wydarzenie sezonu w Wałbrzychu i na Dolnym Śląsku.

11 lipca 2014 r. godz. 21.00
Dziedziniec Honorowy – Zamek Książ Wałbrzych
WIELKIE WIDOWISKO PLENEROWE
Carl Orff – kantata sceniczna „Carmina Burana”
Anna Lichorowicz (Dziewczyna) - sopran
Tomasz Maleszewski (Łabędź) - tenor
Łukasz Rosiak (Stary Poeta) - baryton
Katarzyna Neugebauer - fortepian
Michał Rot - fortepian
Zespół Repercussion
Jacek Muzioł
 - kier. art. grupy
Festiwalowy Chór Dziecięcy
Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej
Gwardia Gryfa
Małgorzata Sapiecha Muzioł
 - dyrygent
Maciej Michałkowski - inscenizacja
SPRZEDAŻ BILETÓW:
KASY BILETOWE ZAMKU KSIĄŻ tel. (74) 664 38 34 czynne pn.-pt. 10.00-17.00, so.-nd. 10.00-18.00

WWW.BILETY.KSIAZ.WALBRZYCH.PL
WWW.TICKETPRO.PL

INFORMACJE I REZERWACJE:
bilety@mmimpresario.pl
   
Relacja z V Zjazdu Rycerstwa Chrześcijańskiego  (2014-06-10)

To były dwa niezwykle aktywne i owocne dla zespołu dni. W sobotę 7.06 Gwardia Gryfa uczestniczyła w paradzie w centrum Chorzowa sfinalizowanej pokazem na ul. Jagiellonskiej, który spotkał się gorącą reakcją widzów. Jeszcze tego samego dnia wraz z innymi Bractwami Rycerskimi uczestniczącymi w Zjeździe odwiedziliśmy Bytom. Jest to bardzo piękne, choć zaniedbane miasto, ale bytomski rynek jest bez wątpienia symbolem dawnej świetności tej miejscowości. To właśnie na tym wspaniałym placu mieliśmy przyjemność występować dla mieszkańców Bytomia. Pokaz idealnie wpisał się w scenerię rynku niczym pokazy włoskich Sbandieratori realizowane na głównych placach miast Toskani.
W niedzielę 8.06 uroczystości standardowo przeniosły się do  Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Gwardia Gryfa swoim pokazem chorągwiarskim uświetniła oficjalnie otwarcie V Zjazd Rycerstw Chrześcijańskiego. Po południu na dużej polanie zespół przedstawił główny punkt swojego programu artystycznego, czyli spektakl „Fortuna”, który oczarował widzów swoim operowym rozmachem. Tuż po występie zaprosiliśmy gości zjazdu na małą polne, gdzie przy naszym namiocie realizowaliśmy cieszące się olbrzymią frekwencją warsztaty chorągwiarskie, warsztaty tańca ze skrzydłami, warsztaty szczudlarskie, a także specjalnie dla najmłodszych malowanie buziek. Po skansenie przechadzali się także dwaj nasi szczudlarze w przepięknych, dworskich kostiumach, którzy zapraszali dzieci na warsztaty Gwardii Gryfa i oczywiście chętnie ustawiali się do licznych zdjęć.

Fotorelacja z pokazu na rynku w Bytomiu 
   
Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego  (2014-06-07)

 Chorzów 7-8.06


   
MAJÓWKA W PAŁACU WILANÓW  (2014-04-28)

Tradycyjnie na Wielką Majówkę zapraszamy do Warszawy, gdzie już 03.05 Gwardia Gryfa wystąpi na dziedzińcu Pałacu Wilanów w ramach jedynego w Polsce „Festiwalu Chorągwi”. Zapraszamy wszystkich na jeden z najpiękniejszych dziedzińców pałacowych w Polsce, który na ten jeden dzień stanie się naszą małą Wenecją. A w ramach festiwalu niezwykła niespodzianka-premiera naszego najnowszego pokazu!

Zapraszamy serdecznie. Spędźmy razem ten dzień w prawdziwie królewskim stylu!
   
« 1 2 3 4 5 6 7 »
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio