Aktualności

WIELKI MECZ   (2014-08-31)

 Być może już wkrótce okaże się, że słowa Roberta Kozyry, który po naszym półfinałowym występie w MAM TALENT powiedział „że to było jak otwarcie Olimpiady”, będą miały szansę się spełnić!

Otóż  już 31.08. 2014 na płycie boiska Stadionu Legii w Warszawie Gwardia Gryfa zrealizuje otwarcie Wielkiego Meczu Fundacji TVN „nie jesteś sam”. W tym roku wyjątkowo na murawie zmierzą się reprezentację dwóch stacji telewizyjnych TVN i TVP, na antenie których wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego meczu Gwardia Gryfa powiększyła zespół o kilkunastu nowych członków. Ta wspaniała grupa młodych ludzi pod okiem naszych trenerów Dariusza Owczarka i Karoliny Bodziony już od kilku tygodni poznaje tajniki sztuki żonglerki chorągwiami. Finałem ich pracy będzie niezwykłe widowiskowo, które zostanie zrealizowane na potężnej przestrzeni murawy stadionu. Takiego show w Polsce jeszcze nie było, wystąpi dla Państwa grupa ponad 20 artystów, z których każdy będzie manipulować dwoma potężnymi flagami. Stadion wypełni się kolorami pięknych bander, atmosferę podgrzeje wspaniała muzyka, a powietrze ponad murawą wypełni się trzepoczącymi na wietrze chorągwiami !
Dochód ze sprzedaży biletów oraz SMS-ów przeznaczony zostanie na pomoc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.

Zapraszamy 31.08, w niedzielę na godz. 17:00, tych którzy mogą na sam stadion, a wszystkich pozostałych przed ekrany telewizorów, bo szykuje się naprawdę niezwykłe show!

fot. Wojciech Piwowarski/ TVN

   
Relacja z V Zjazdu Rycerstwa Chrześcijańskiego  (2014-06-10)

To były dwa niezwykle aktywne i owocne dla zespołu dni. W sobotę 7.06 Gwardia Gryfa uczestniczyła w paradzie w centrum Chorzowa sfinalizowanej pokazem na ul. Jagiellonskiej, który spotkał się gorącą reakcją widzów. Jeszcze tego samego dnia wraz z innymi Bractwami Rycerskimi uczestniczącymi w Zjeździe odwiedziliśmy Bytom. Jest to bardzo piękne, choć zaniedbane miasto, ale bytomski rynek jest bez wątpienia symbolem dawnej świetności tej miejscowości. To właśnie na tym wspaniałym placu mieliśmy przyjemność występować dla mieszkańców Bytomia. Pokaz idealnie wpisał się w scenerię rynku niczym pokazy włoskich Sbandieratori realizowane na głównych placach miast Toskani.
W niedzielę 8.06 uroczystości standardowo przeniosły się do  Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Gwardia Gryfa swoim pokazem chorągwiarskim uświetniła oficjalnie otwarcie V Zjazd Rycerstw Chrześcijańskiego. Po południu na dużej polanie zespół przedstawił główny punkt swojego programu artystycznego, czyli spektakl „Fortuna”, który oczarował widzów swoim operowym rozmachem. Tuż po występie zaprosiliśmy gości zjazdu na małą polne, gdzie przy naszym namiocie realizowaliśmy cieszące się olbrzymią frekwencją warsztaty chorągwiarskie, warsztaty tańca ze skrzydłami, warsztaty szczudlarskie, a także specjalnie dla najmłodszych malowanie buziek. Po skansenie przechadzali się także dwaj nasi szczudlarze w przepięknych, dworskich kostiumach, którzy zapraszali dzieci na warsztaty Gwardii Gryfa i oczywiście chętnie ustawiali się do licznych zdjęć.

Fotorelacja z pokazu na rynku w Bytomiu 
   
Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego  (2014-06-07)

 Chorzów 7-8.06


   
MAJÓWKA W PAŁACU WILANÓW  (2014-04-28)

Tradycyjnie na Wielką Majówkę zapraszamy do Warszawy, gdzie już 03.05 Gwardia Gryfa wystąpi na dziedzińcu Pałacu Wilanów w ramach jedynego w Polsce „Festiwalu Chorągwi”. Zapraszamy wszystkich na jeden z najpiękniejszych dziedzińców pałacowych w Polsce, który na ten jeden dzień stanie się naszą małą Wenecją. A w ramach festiwalu niezwykła niespodzianka-premiera naszego najnowszego pokazu!

Zapraszamy serdecznie. Spędźmy razem ten dzień w prawdziwie królewskim stylu!
   
TEATR MUZYCZNY CAPITOL WE WROCŁAWIU  (2014-02-22)

8.02.2014 w Teatrze Muzycznym Capitol odbył się koncert charytatywny „Uskrzydlić nadzieję”. Gwardia Gryfa wraz z innymi wrocławskimi artystami na zaproszenie studentów uniwersytetu medycznego, we współpracy z Teatrem Muzycznym Capitol zrealizowała specjalny koncert. Wydarzenie było prezentem dla chorych dzieci, podopiecznych wrocławskich hospicjów i fundacji. Dziękujemy publiczności, a w szczególności najmłodszym widzom za niezwykły wieczór, bo to tylko dzięki Waszej obecności mógł on taki być. Dziękujemy róznież organizatorom za mozliwość udziału w wydarzeniu, no i oczywiście innym artystów,współtwórcą koncertu za wspaniałą współpracę.
Gwardia Gryfa w ramach koncertu zaprezentowała przygotowaną z myślą o najmłodszych widzach bajkę „Śnieżne Elfy” do muzyki z „Dziadka do orzechów”, a w finale koncertu fragment spektaklu „Fortuna” z gościnnym udziałem wszystkich pozostałych artystów. Psotne, zielone elfy od razu zaskarbiły sobie sympatie dzieci, a scena finałowa oszołomiła widzów swoim rozmachem. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój inicjatywy, oferujemy swój udział i wsparcie i mamy nadzieję do zobaczenia w TM Capitol już za rok.
 
Relacje z wydarzenia:
 
Fotorelacje:
  
   
Koncert   (2014-02-08)

W sobotę 8.02 o 18:30 zapraszamy do TM CAPITOL we Wrocławiu na koncert „USKRZYDLIĆ NADZIEJĘ”! Organizatorzy i artyści we współpracy z dyrekcją TM Capitol włożyli wiele pracy i energii, aby stworzyć wydarzenie dedykowane dzieciom z wrocławskich hospicjów i fundacji i  proszę nam wierzyć, że zapowiada się naprawdę niesamowity koncert. Od dziś 25.01 w kasie głównej TM Capitol na hasło „Uskrzydlić Nadzieję” każdy może odebrać bezpłatne wejściówki.

W programie Gwardii:
Magiczny i wesoły spektakl „Śnieżne Elfy, a w finale wybuchowa „Fortuna” z udziałem wszystkich artystów biorących udział w koncercie.

Spotkajmy się 8.02 w TM Capitol, aby wspólnie miło spędzić ten zimowy, sobotni wieczór, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju nowej charytatywnej inicjatywy w naszym mieście.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:
Zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia
   
« 1 2 3 4 5 6 7 »
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio