Aktualności

PARADA ELFÓW NA WROCŁAWSKIM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM  (2013-12-15)

W sobotę 14.12.2013 Gwardia Gryfa wystąpiła na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tym razem widzowie mogli podziwiać Nas w zupełnie nowej świątecznej odsłonie jako drużynę wesołych, psotnych elfów. Grupa 15 artystów wykonała paradę wokół rynku zakończoną pokazem zrealizowanym w bajkowym, zabawnym klimacie. Elfy skakały na szczudłach i rozdawały dzieciom zimne ognie, ale bez wątpienia największą atrakcją, w szczególności dla najmłodszych, były malutkie prezenciki z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi. Elfy Gwardii Gryfa doskonale się bawiły z Wrocławską Publicznością i obiecują, że wrócą za rok z torbą pełną magicznych prezentów. A być może już w przyszłym roku wesoła drużyna elfów zawita także do innych polskich miast.

Artystą w czasie spektaklu towarzyszyła muzyka Piotra Czakowskiego z „Dziadka do orzechów”. Szczegółowy opis pokazów wykonanych na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym można znaleźć w zakładce oferta.

Pełną fotorelację z wydarzenia znajdziecie w naszej galerii pod hasłem "Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy"

   
ZIMOWA PARADA ELFÓW NA WROCŁAWSKIM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM  (2013-12-14)

To już w najbliższą sobotę 14.12.2013 o godz.17:00 Gwardia Gryfa wystąpi na wrocławskim rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ramach programu artystycznego zaprezentujemy barwną, świąteczną paradę oraz przepiękny spektakl pt. "ELFY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" wykonywany do muzyki z „DZIADKA DO ORZECHÓW” Piotra Czajkowskiego.

To będzie zupełnie nowa odsłona Gwardii Gryfa, tym razem zobaczycie nas w nieco dowcipnej i zagadkowej fabule. Wystąpi dla Was drużyna figlarnych pomocników Świętego Mikołaja. Obiecujemy jednak, że obok wesołych, świątecznych akcentów, nie zabraknie także tego co u nas najpiękniejsze, czyli dynamicznej żonglerki chorągwiami i majestatycznego tańca skrzydeł. Program artystyczny został zaprojektowany w taki sposób, aby zainteresował widza w każdym wieku. Dzieci będą oczarowane Paniami-Elfami rozdającymi drobne upominki, a dorośli widzowie z pewnością ulegną niezwykłej atmosferze spektaklu.

Zapraszamy do dołacznia do naszego wydarznie na facebooku: 
https://www.facebook.com/events/654768271241213/?notif_t=plan_user_joined

Trasa Parady:
Nasza parada przejdzie po całym Wrocławskim Rynku. Rozpoczniemy od rogu ulicy Odrzańskiej i Świętego Mikołaja, żeby następnie skierować się w stronę zbiegu ulicy Kuźniczej i Wita Stwosza. Skręcając przejdziemy w stronę pręgierza i wejdziemy w ulicę Świdnicką. Przed przejściem podziemnym zawrócimy i pójdziemy z powrotem w kierunku Rynku. Na skrzyżowaniu z ulicą Oławską skręcimy w  lewo, w kierunku pomnika Aleksandra Fredry. Przemarsz artystyczny zakończy się przy choince na zbiegu Placu Solennego i Rynku.

Miejsce pokazu:
Pokaz „Elfy Świętego Mikołaja” finalizujący paradę odbędzie się pod choinką na tej ścianie rynku, przy której znajduje się fontanna.
Serdecznie zapraszamy, obiecujemy masę wrażeń i gwarantujemy magiczną, świąteczną atmosferę!
 
 
 
   
Gwardia Gryfa na WAWELU w „CARMINIE BURNIE”  (2013-07-30)

Gwardia Gryfa ma ogromną przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie artystycznym. W czerwcu tego roku zespół wystąpił w plenerowym widowisku „Carmina Burana” wystawianym na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu. Gwardia Gryfa wzbogaciła swoimi pokazami przedstawienie realizowane w ramach XVII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Łączna widownia na 3 spektaklach wyniosła ponad 4500 osób. Dziękujemy całemu zespołowi Opery Krakowskiej za niezwykle udaną i sympatyczną współpracę, a widzą za cierpliwość i entuzjazm pomimo kapryśnej pogody.
fot. Victor Korpusenko (Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych zdjęć jest niedozwolone)

Zapowiedź przedstawienia:
Ze strony opery Krakowskiej:
http://www.opera.krakow.pl/?id=2286
Recenzje i zdjęcia z widowiska:
http://polskamuza.eu/wywiady.php?id=822
http://www.opera.krakow.pl/?id=2298
Podsumowanie XVII Letniego Festiwalu Opery Karkowskiej:
http://www.opera.krakow.pl/?id=2344
    
   
Gwardia Gryfa w „CARMINIE BURNIE” na Dziedzińcu Arkadowym na WAWELU  (2013-06-26)

 28, 29 i 30.06 Gwardia Gryfa wystąpi na dziedzińcu arkadowym na Wawelu.  Zespół w odpowiedzi na zaproszenie Dyrektora Opery Krakowskiej Bogusława Nowaka wzbogaci swoim występem  plenerowe widowisko „Carmina Burana” Carla Orffa realizowane w ramach XVII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Jest to olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt dla grupy. Członkowie zespołu współpracują między innymi z choreografem Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim Emilem Wesołowskim.

Opera Krakowska o udziale Gwardii Gryfa w widowisku „Carmina Burana”
 
Mam Talent o udziale Gwardii Gryfa w widowisku „Carmina Burana”

W zeszłym roku Gwardia Gryfa biorąc udział w półfinale programu MAM TALENT zaprezentowała spektakularną chorografię do pieśni „O fortuna” będącej tematem przewodnim dzieła „Carmina Burana”. Teraz historia znajduje swoją kontynuacje właśnie na Wawelu i marzenia członków zespołu mają szansę się ponownie spełnić. Przez te trzy magiczne wieczory wawelski dziedziniec stanie się Polską Wenecją, a powietrze nad głowami widzów będą przecinać szybujące w powietrzu chorągwie. Serdecznie zapraszamy na Wawel!

Opera Krakowska w ramach tegorocznej edycji Letniego Festiwalu przedstawi jedno z najbardziej niezwykłych a zarazem popularnych dzieł muzyki symfonicznej XX wieku - Carmina Burana Carla Orffa.
Przez jednych nazywana kantatą sceniczną, innych oratorium, Carmina Burana oparta jest na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r. w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata. Tylko zgoda na porządek i ład panujący w makrokosmosie pozwoli człowiekowi zachować czystość duszy i żyć zgodnie z naturą.
Opera Krakowska zaprezentuje Carminę Burana jako widowisko plenerowe na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu podczas trzech letnich wieczorów - 28, 29 i 30 czerwca. Utwór wykonają orkiestra pod batutą Tomasza Tokarczyka, 80-osobowy chór, przygotowany przez Zygmunta Magierę oraz soliści: Katarzyna Oleś-Blacha i Iwona Socha (sopran), Adam Sobierajski i Adam Zdunikowski (tenor) oraz Adam Kruszewski i Stanisław Kufluk (baryton). Żywiołową muzykę dopełni balet w choreografii Emila Wesołowskiego. Nad stroną plastyczną widowiska czuwa Bożena Pędziwiatr. Gwardia Gryfa zaprezentuje podniebny taniec szybujących w powietrzu flag. Będą to niezapomniane wieczory.
   
Piknik charytatywny we wrocławskim Ogrodzie botanicznym  (2013-06-16)

Drodzy Wrocławianie!
Mamy przyjemność poinformować, że już w najbliższa niedzielę 16.06.2013 wystąpimy w Ogrodzie botanicznym we Wrocławiu w ramach „Pikniku rodzinnego promocji zdrowia” organizowanego przez Fundację „Daj szansę wcześniakowi”. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspierania tej pięknej inicjatywy!

W tym dniu bilety do Ogrodu botanicznego są w promocyjnych cenach zamiast 15 zł zapłacicie Państwo tylko 5 zł. Już o godz. 14:30 wystąpią nasze skrzydlate tancerki, a o 15:30 będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć fragment jednego z naszych spektakli pt. „Czarny mag”. Pomiędzy 14:30 a 16:00 będzie można także robić sobie zdjęcia z członkami zespołu przebranymi w bogate, dworskie kostiumy.
 
   
IV ZJAZD RYCERSTWA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO  (2013-06-08)

A już w najbliższy weekend 8  i 9.06.2013 spotkajmy się w Chorzowie podczas IV Zjazdu Rycerstwa Chrześcijańskiego. Gwardia Gryfa poprowadzi pardę ulicami miasta, zaprezentuje tajniki sztuki żonglerki chorgąwiami w pokazie klasycznym, zajmie się także najmłodszymi gośćmi wydarzenia w ramach warsztatów szczudlarskich, a na koniec w niedziele o 16:50 przedstawi jeden ze swoich najbardziej widowiskowych spektakli. Organizatorzy zadbali o bogaty i intersujący program wydarzenia, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Szczegółowy program wydarzenia:  http://www.bozogrobcy.pl/27-anno-domini-2013.html
   
« 1 2 3 4 5 6 7 »
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio