Aktualności

TEATR MUZYCZNY CAPITOL WE WROCŁAWIU  (2014-02-22)

8.02.2014 w Teatrze Muzycznym Capitol odbył się koncert charytatywny „Uskrzydlić nadzieję”. Gwardia Gryfa wraz z innymi wrocławskimi artystami na zaproszenie studentów uniwersytetu medycznego, we współpracy z Teatrem Muzycznym Capitol zrealizowała specjalny koncert. Wydarzenie było prezentem dla chorych dzieci, podopiecznych wrocławskich hospicjów i fundacji. Dziękujemy publiczności, a w szczególności najmłodszym widzom za niezwykły wieczór, bo to tylko dzięki Waszej obecności mógł on taki być. Dziękujemy róznież organizatorom za mozliwość udziału w wydarzeniu, no i oczywiście innym artystów,współtwórcą koncertu za wspaniałą współpracę.
Gwardia Gryfa w ramach koncertu zaprezentowała przygotowaną z myślą o najmłodszych widzach bajkę „Śnieżne Elfy” do muzyki z „Dziadka do orzechów”, a w finale koncertu fragment spektaklu „Fortuna” z gościnnym udziałem wszystkich pozostałych artystów. Psotne, zielone elfy od razu zaskarbiły sobie sympatie dzieci, a scena finałowa oszołomiła widzów swoim rozmachem. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój inicjatywy, oferujemy swój udział i wsparcie i mamy nadzieję do zobaczenia w TM Capitol już za rok.
 
Relacje z wydarzenia:
 
Fotorelacje:
  
   
Koncert   (2014-02-08)

W sobotę 8.02 o 18:30 zapraszamy do TM CAPITOL we Wrocławiu na koncert „USKRZYDLIĆ NADZIEJĘ”! Organizatorzy i artyści we współpracy z dyrekcją TM Capitol włożyli wiele pracy i energii, aby stworzyć wydarzenie dedykowane dzieciom z wrocławskich hospicjów i fundacji i  proszę nam wierzyć, że zapowiada się naprawdę niesamowity koncert. Od dziś 25.01 w kasie głównej TM Capitol na hasło „Uskrzydlić Nadzieję” każdy może odebrać bezpłatne wejściówki.

W programie Gwardii:
Magiczny i wesoły spektakl „Śnieżne Elfy, a w finale wybuchowa „Fortuna” z udziałem wszystkich artystów biorących udział w koncercie.

Spotkajmy się 8.02 w TM Capitol, aby wspólnie miło spędzić ten zimowy, sobotni wieczór, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju nowej charytatywnej inicjatywy w naszym mieście.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:
Zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia
   
PARADA ELFÓW NA WROCŁAWSKIM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM  (2013-12-15)

W sobotę 14.12.2013 Gwardia Gryfa wystąpiła na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tym razem widzowie mogli podziwiać Nas w zupełnie nowej świątecznej odsłonie jako drużynę wesołych, psotnych elfów. Grupa 15 artystów wykonała paradę wokół rynku zakończoną pokazem zrealizowanym w bajkowym, zabawnym klimacie. Elfy skakały na szczudłach i rozdawały dzieciom zimne ognie, ale bez wątpienia największą atrakcją, w szczególności dla najmłodszych, były malutkie prezenciki z własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi. Elfy Gwardii Gryfa doskonale się bawiły z Wrocławską Publicznością i obiecują, że wrócą za rok z torbą pełną magicznych prezentów. A być może już w przyszłym roku wesoła drużyna elfów zawita także do innych polskich miast.

Artystą w czasie spektaklu towarzyszyła muzyka Piotra Czakowskiego z „Dziadka do orzechów”. Szczegółowy opis pokazów wykonanych na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym można znaleźć w zakładce oferta.

Pełną fotorelację z wydarzenia znajdziecie w naszej galerii pod hasłem "Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy"

   
ZIMOWA PARADA ELFÓW NA WROCŁAWSKIM JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM  (2013-12-14)

To już w najbliższą sobotę 14.12.2013 o godz.17:00 Gwardia Gryfa wystąpi na wrocławskim rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ramach programu artystycznego zaprezentujemy barwną, świąteczną paradę oraz przepiękny spektakl pt. "ELFY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" wykonywany do muzyki z „DZIADKA DO ORZECHÓW” Piotra Czajkowskiego.

To będzie zupełnie nowa odsłona Gwardii Gryfa, tym razem zobaczycie nas w nieco dowcipnej i zagadkowej fabule. Wystąpi dla Was drużyna figlarnych pomocników Świętego Mikołaja. Obiecujemy jednak, że obok wesołych, świątecznych akcentów, nie zabraknie także tego co u nas najpiękniejsze, czyli dynamicznej żonglerki chorągwiami i majestatycznego tańca skrzydeł. Program artystyczny został zaprojektowany w taki sposób, aby zainteresował widza w każdym wieku. Dzieci będą oczarowane Paniami-Elfami rozdającymi drobne upominki, a dorośli widzowie z pewnością ulegną niezwykłej atmosferze spektaklu.

Zapraszamy do dołacznia do naszego wydarznie na facebooku: 
https://www.facebook.com/events/654768271241213/?notif_t=plan_user_joined

Trasa Parady:
Nasza parada przejdzie po całym Wrocławskim Rynku. Rozpoczniemy od rogu ulicy Odrzańskiej i Świętego Mikołaja, żeby następnie skierować się w stronę zbiegu ulicy Kuźniczej i Wita Stwosza. Skręcając przejdziemy w stronę pręgierza i wejdziemy w ulicę Świdnicką. Przed przejściem podziemnym zawrócimy i pójdziemy z powrotem w kierunku Rynku. Na skrzyżowaniu z ulicą Oławską skręcimy w  lewo, w kierunku pomnika Aleksandra Fredry. Przemarsz artystyczny zakończy się przy choince na zbiegu Placu Solennego i Rynku.

Miejsce pokazu:
Pokaz „Elfy Świętego Mikołaja” finalizujący paradę odbędzie się pod choinką na tej ścianie rynku, przy której znajduje się fontanna.
Serdecznie zapraszamy, obiecujemy masę wrażeń i gwarantujemy magiczną, świąteczną atmosferę!
 
 
 
   
Gwardia Gryfa na WAWELU w „CARMINIE BURNIE”  (2013-07-30)

Gwardia Gryfa ma ogromną przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie artystycznym. W czerwcu tego roku zespół wystąpił w plenerowym widowisku „Carmina Burana” wystawianym na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu. Gwardia Gryfa wzbogaciła swoimi pokazami przedstawienie realizowane w ramach XVII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Łączna widownia na 3 spektaklach wyniosła ponad 4500 osób. Dziękujemy całemu zespołowi Opery Krakowskiej za niezwykle udaną i sympatyczną współpracę, a widzą za cierpliwość i entuzjazm pomimo kapryśnej pogody.
fot. Victor Korpusenko (Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych zdjęć jest niedozwolone)

Zapowiedź przedstawienia:
Ze strony opery Krakowskiej:
http://www.opera.krakow.pl/?id=2286
Recenzje i zdjęcia z widowiska:
http://polskamuza.eu/wywiady.php?id=822
http://www.opera.krakow.pl/?id=2298
Podsumowanie XVII Letniego Festiwalu Opery Karkowskiej:
http://www.opera.krakow.pl/?id=2344
    
   
Gwardia Gryfa w „CARMINIE BURNIE” na Dziedzińcu Arkadowym na WAWELU  (2013-06-26)

 28, 29 i 30.06 Gwardia Gryfa wystąpi na dziedzińcu arkadowym na Wawelu.  Zespół w odpowiedzi na zaproszenie Dyrektora Opery Krakowskiej Bogusława Nowaka wzbogaci swoim występem  plenerowe widowisko „Carmina Burana” Carla Orffa realizowane w ramach XVII Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Jest to olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt dla grupy. Członkowie zespołu współpracują między innymi z choreografem Polskiego Baletu Narodowego w Teatrze Wielkim Emilem Wesołowskim.

Opera Krakowska o udziale Gwardii Gryfa w widowisku „Carmina Burana”
 
Mam Talent o udziale Gwardii Gryfa w widowisku „Carmina Burana”

W zeszłym roku Gwardia Gryfa biorąc udział w półfinale programu MAM TALENT zaprezentowała spektakularną chorografię do pieśni „O fortuna” będącej tematem przewodnim dzieła „Carmina Burana”. Teraz historia znajduje swoją kontynuacje właśnie na Wawelu i marzenia członków zespołu mają szansę się ponownie spełnić. Przez te trzy magiczne wieczory wawelski dziedziniec stanie się Polską Wenecją, a powietrze nad głowami widzów będą przecinać szybujące w powietrzu chorągwie. Serdecznie zapraszamy na Wawel!

Opera Krakowska w ramach tegorocznej edycji Letniego Festiwalu przedstawi jedno z najbardziej niezwykłych a zarazem popularnych dzieł muzyki symfonicznej XX wieku - Carmina Burana Carla Orffa.
Przez jednych nazywana kantatą sceniczną, innych oratorium, Carmina Burana oparta jest na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r. w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata. Tylko zgoda na porządek i ład panujący w makrokosmosie pozwoli człowiekowi zachować czystość duszy i żyć zgodnie z naturą.
Opera Krakowska zaprezentuje Carminę Burana jako widowisko plenerowe na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu podczas trzech letnich wieczorów - 28, 29 i 30 czerwca. Utwór wykonają orkiestra pod batutą Tomasza Tokarczyka, 80-osobowy chór, przygotowany przez Zygmunta Magierę oraz soliści: Katarzyna Oleś-Blacha i Iwona Socha (sopran), Adam Sobierajski i Adam Zdunikowski (tenor) oraz Adam Kruszewski i Stanisław Kufluk (baryton). Żywiołową muzykę dopełni balet w choreografii Emila Wesołowskiego. Nad stroną plastyczną widowiska czuwa Bożena Pędziwiatr. Gwardia Gryfa zaprezentuje podniebny taniec szybujących w powietrzu flag. Będą to niezapomniane wieczory.
   
« 1 2 3 4 5 6 7 »
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio