Aktualności

Piknik charytatywny we wrocławskim Ogrodzie botanicznym  (2013-06-16)

Drodzy Wrocławianie!
Mamy przyjemność poinformować, że już w najbliższa niedzielę 16.06.2013 wystąpimy w Ogrodzie botanicznym we Wrocławiu w ramach „Pikniku rodzinnego promocji zdrowia” organizowanego przez Fundację „Daj szansę wcześniakowi”. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspierania tej pięknej inicjatywy!

W tym dniu bilety do Ogrodu botanicznego są w promocyjnych cenach zamiast 15 zł zapłacicie Państwo tylko 5 zł. Już o godz. 14:30 wystąpią nasze skrzydlate tancerki, a o 15:30 będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć fragment jednego z naszych spektakli pt. „Czarny mag”. Pomiędzy 14:30 a 16:00 będzie można także robić sobie zdjęcia z członkami zespołu przebranymi w bogate, dworskie kostiumy.
 
   
IV ZJAZD RYCERSTWA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO  (2013-06-08)

A już w najbliższy weekend 8  i 9.06.2013 spotkajmy się w Chorzowie podczas IV Zjazdu Rycerstwa Chrześcijańskiego. Gwardia Gryfa poprowadzi pardę ulicami miasta, zaprezentuje tajniki sztuki żonglerki chorgąwiami w pokazie klasycznym, zajmie się także najmłodszymi gośćmi wydarzenia w ramach warsztatów szczudlarskich, a na koniec w niedziele o 16:50 przedstawi jeden ze swoich najbardziej widowiskowych spektakli. Organizatorzy zadbali o bogaty i intersujący program wydarzenia, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Szczegółowy program wydarzenia:  http://www.bozogrobcy.pl/27-anno-domini-2013.html
   
Wrocławskie Dni Fantastyki  (2013-05-25)

Już w najbliższy weekend 25-26.05 Gwardia Gryfa pojawi się na Wrocławskich Dniach Fantastyki na Zamku w  Leśnicy. Jest to jedna z największych w Polsce imprez poświęconych fantastyce, która już od wielu lat odbywa się w naszym mieście. Organizatorzy, czyli Centrum Kultury „Zamek”, jak zwykle zadbali o bogaty i ciekawy program wydarzenia, który można obejrzeć na oficjalnej stronie Dni Fantastyki (link poniżej). Gwardia Gryfa na tą okazje przygotowała warsztaty chorągwiarskie, szczudlarskie i skrzydłowe, a w sobotę 25.05 o 22:00- prawdziwa gratka, w baśniowej scenerii leśnickiego parku zrealizujemy nasz najnowszy spektakl „Fortuna” (link poniżej). Z pewnością nie zabraknie tego co z Gwardią Gryfa zawsze gwarantowane , czyli szybujących w powietrzu flag i wirujących  na wietrze skrzydeł, a co więcej to sami zobaczycie i ocenicie.... Bądźcie w ten weekend  z nami w pięknym, leśnickim zamku, zapewniamy niezapomniane wrażenia. 

Program artystyczny Gwardii Gryfa:
Oficjalna strona i funpage Dni Fantastyki:
   
Gwardia Gryfa ze spektaklem „Fortuna” na dziedzińcu Pałacu Wilanów w Warszawie  (2013-05-04)


03.05.2013 Gwardia Gryfa już po raz drugi wzięła udział w IV Festiwalu Chorągwi, który odbył się tradycyjnie na dziedzińcu Pałacu Wilanów. Wilanowska uroczystość to jedyne w Polsce i w tej części Europy, wydarzenie poświęcone sztuce żonglerki flagami. W ramach tegorocznego festiwalu wykonaliśmy spektakl „Fortuna” będący rozwinięciem choreografii prezentowanej w programie „MAM TALENT”.
Nasze pokazy spotkały się z niezwykle entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem publiczności. Kolorystyka i klimat widowiska „Fortuna” idealnie skomponowały się z wilanowskim plenerem, co nie mogło umknąć uwadze czujnych fotoreporterów, których relacje można obejrzeć w internecie. Wielu widzów, w szczególności tych najmłodszych, będąc pod wrażaniem pokazu grupy znanej z telewizyjnego show ochoczo korzystało z możliwości wykonania zdjęć z członkami zespołu.

Festiwal Chorągwi dzięki bezdyskusyjnej widowiskowości promowanej przez niego dyscypliny z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze widzów i uczestników. W tym roku na pałacowym dziedzińcu, pomimo niesprzyjającej pogody swoje umiejętności zaprezentowały łącznie 4 formacje chorągwiarskie: Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba będące organizatorem festiwalu, młodzieżowe Chorągwie Wilanowskie z Warszawy, węgierska grupa Pavane z Szeged oraz Gwardia Gryfa z Wrocławia.

Fotoreportaże z pokazu Gwardii Gryfa:
   
IV Festiwal Chorągwi w Pałacu Wilanów w Warszawie  (2013-05-03)

03.05.2013 Gwardia Gryfa wystąpi w Pałacu Wilanów w Warszawie w ramach IV Festiwalu Chorągwi. Już po raz drugi mamy przyjemność i zaszczyt współtworzyć wydarzenie promujące w naszym kraju widowiskową sztukę żonglerki chorągwiami. W ramach festiwalu zaprezentuje się także grupa chorągwiarska Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba z Polski oraz Pavane grupa chorągwiarzy z Węgier.
 
Program wydarzenia:
Filmowa zapowiedź wydarzenia:
   
XI Jarmark Świętego Jerzego w Dzierżoniowie  (2013-04-28)

28.04.2013 Gwardia Gryfa wystąpiła podczas XI Jarmarku Świętego Jerzego w Dzierżoniowie. Zespół poprowadził paradę otwierającą Jarmark i zaprezentował spektakl ”Trzy żywioły”. W ramach imprezy wystąpiło także wiele znanych bractw rycerskich z Polski i z Czech: Merlet, Kadeti, Exulis i Wolna Kampania Sarmacka.

Filmowa relacja z wydarzenia:
Zdjęcia z wydarzenia:
   
« 1 2 3 4 5 6 7 »
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio