Aktualności

Gwardia Gryfa w castingu do programu MAM TALENT  (2012-09-15)

Już w najbliższą sobotę 15.09 o godz. 20:00 Gwardia Gryfa wystąpi w programie "Mam Talent" w telewizji TVN. Nie może Was wtedy zabraknąć przed telewizorami! W czasie emisji programu wszyscy członkowie Gwardii Gryfa będą dostępni on-line. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania na forum naszego wydarzenia (poniżej link), a także na profilu Gwardii Gryfa na facebooku. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu i przeżywania tych emocji wspólnie z nami. Czekamy przede wszystkim na Wasze opinie i komentarze. 
   
Święto wina w mieście skarbów  (2012-09-09)

Już 09.09.2012 Gwardia Gryfa wystąpi w Środzie Śląskiej w ramch cyklicznej imprezy zatytułowanej "Święto wina w mieście skarbów". Już po raz drugi uczestniczymy w tej uroczytości. W zeszłym roku zaprezntowliśmy publiczności nasze pokazy artystyczne, a w tym roku oragnizatorzy poprosili nas o zapewnienie atrakcji dla najmłodszych.

Gwardia Gryfa zaprasza wszystki dzieci do GNIZADA GRYFA, wioski animacyjnej, która powstanie na rynku w Środzie Śląskiej. Zapeniemy moc arakcji: gry i zabawy, a także ciekawe i oryginalne pokazy artystyczne dla najmłodszych. Uśmiechy na twarzach milusińskich gwarantowane.

Gniazdo Gryfa zaprasza wszytkie dzieci do wspólnej zabway w godzinach: od 12:00 do 18:00.
A w programie między innymi:
- Bąbelkowa Kraina,
- Akademia Pana Kangurka,
- Balonowe Zoo,
- Zabawy z chustą animacyjną

oraz wiele innych atrakcji!
   
Turniej Rycerski w Chojnicach  (2012-08-25)

 25.08.2012 Gwardia Gryfa wystąpiła w Chojnicach- przepięknym, zabytkowym mieście na Pomorzu. Zespół zaprezentował tam godzinny program artystyczny zawierający także nasz widowiskowy spektakl "Czarny Mag". Występ Gwardii Gryfa był główną atrakcją artystyczną tego dnia i odbył się tuż przed inscenizacją oblężenia mista. Mieliśmy przyjemność występować w przepięknej scenrerii satromiejskiej fosy w otoczniu średniowieczych murów i baszt. Architektura, a także  wspaniała Chojnicka Publiczność sprawiły, że ten dzień pozostanie w naszej pamięci na długo.
   
Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy  (2012-08-18)

W tym roku już po raz drugi mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim na Zamku w Łęczycy i jak zawsze wynieśliśmy stamtąd ogromy bagaż pozytywnej energii. Zaprezentowaliśmy publiczności sbandieratori, czyli sztampową dyscyplinę uprawianą w Gwardii Gryfa. W pokazach brały także udział tancerki ze skrzydłami, które zachwyciły turystów swoimi oryginalnymi wstępami. Przedstawienia spotkały się z bardzo ciepłą reakcją widzów, łęczycka publiczność naprawdę potrafi docenić naszą ciężką pracę i za to Państwu dziękujemy. Podczas tradycyjnej parady z rynku na zamek nie zabrakło także naszych szczudlarzy oraz kuglarza żonglującego płonącymi pochodniami, który umilał czas  gościom jarmarku organizowanego pod murami zamku.
Tutaj znajdziecie Państw relacje z turnieju oraz zdjęcia z naszych pokazów:
A na tym filmie, szczególnie we wstępie wile ujęć z udziałem Gwardii:
   
Dni Gminy Długołęka  (2012-06-24)

24 czerwca Gwardia Gryfa wsytąpiła w parku w Szczodrym podczas Dni Gminy Długołęka. Uroczytość obyławała sie w pięknym, starym parku nad jeziorem. W gminie Długołęka występowliśmy już kolejny raz i jest nam z tego powodu bardzo miło ponieważ, w końcu to tam mieszka dwójka członków naszego zespołu. W zeszłym roku wytępowliśmy tam między innymi w ramch Festwalu Rzemiosła i Rekodziła oraz podczas Dni Kiełczowa. 

W tym roku zaprezentowliśmy zgromadzonej publiczności:
Bąbelkową Krainę- pokaz modelowania gigantycznych baniek mydlanych
oraz "Czarnego Maga" jeden z naszych największych spektakli plenerowych.
   
III Festiwal Chorągwi w Wilanowie  (2012-04-22)

Już 03.05.2012 Gwardia Gryfa wystąpi w Wilanowie podczas III Festiwalu Chorągwi. To dla naszej grupy ogromny zaszczyt, ponieważ to jedyna w Polsce impreza dedykowana flagarzom. Ta coroczna uroczystość ma być wizytówką artystyczną Pałacu, a jej organizatorzy chcieliby, aby w przyszłości zyskała charakter międzynarodowy. Pałac w Wilanowie stanie się w tym szczególnym dniu polską Weroną. Na dziedzińcu obiektu od godz. 12:00 do godz.17:00 będą się odbywać pokazy chorągwairskie w wywkonaniu Gawrdii Gryfa oraz Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba  http://gwardiamiejska.pl/. To będzie prawdziwa feta dla koneserów sztuki Sbandieratori, a przede wszystkim oryginalny i ciekwy sposób na spędzenie Naszego narodowego święta. Gwardia Gryfa zaprezentuje zgromadzonej publiczności widowiskowy pokaz w wykonaniu 8 chorągwiarzy, którym podczas występu będzie towarzyszył nasz fenomenalny bębniarz. 

Na finał imprezy na godz. 16:40 dwa największe polskie zespoły chorągwiarskie zaplanowały specjalny, łączony pokaz. Celem tego widowiska będzie zaprezentownie polskiej publiczności istoty włoskiego sbandieratori tkwiącej w liczbie artystów jednocześnie żonglujących i rzucających flagami. Chorążowie z dwóch grup flagowych,na ten jeden moment, połączą swoje siły i umiejętności, aby wspólnie zaprezentować zgromadzonym widzą swoją życiową pasję.

Program i zapowiedź tegorocznego festiwalu:
http://www.wilanow-palac.pl/iii_festiwal_choragwi_3_v_2012.html
                                
   
« 1 2 3 4 5 6 7 »
 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio