Media o nas


PLENEROWE WIDOWISKO OPEROWE „CARMINA BURANA” NA ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU
Inscenizacja i oprawa chorograficzna spektaklu w  wykonaniu Gwardii Gryfa

„Gdy z głośników popłynęły pierwsze dźwięki utworu "O Fortuna" a przed sceną pojawili się Sbandieratori - żonglerzy z kolorowymi flagami, publiczność nie miała wątpliwości, że będzie to wyjątkowe widowisko. Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli liczni artyści na czele z solistami Anną Lichorowicz, Tomaszem Malszewskim i Łukaszem Rosiakiem. Towarzyszli im chórzyści z Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej i Festiwalowego Chóru Dziecięcego. (…). Za stronę wizualną odpowiedzialna była Gwardia Gryfa z Wrocławia, zespół profesjonalnych artystów włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami.
(…)
- Coś wspaniałego, warto było przyjechać sto pięćdziesiąt kilometrów by zobaczyć to widowisko. Gwardia Gryfa zrobiła niesamowitą atmosferę. Ciarki przechodziły nam po plechach - mówią Agnieszka i Gizela.

- Było prześlicznie i jestem nadal pod wrażeniem. Nie mogę ochłonąć. Specjalnie przyjechaliśmy z Wrocławia żeby to zobaczyć i nie żałujemy. Muzyka, występy i cały nastrój bo okolica jest przepiękna złożyły się na niezapomniane wrażenia - mówią Zbigniew i Anna.”
fot. Krzysztof TrefonWszystko o naszym udziale w półfinale programu MAM TALENT.
Wspomnienia utrwalone na filmach i zdjęciach.

  Relacja z oficjalnej strony  programu Mam Talent


Zapisana karta Gwardii Gryfa w "mamtalentowym pamiętniku", najbogatsze i najciekawsze źródło informacji. Tutaj obejrzyjcie oba nasze występy wraz z opiniami jurorów.
Zdjęcie: Cezary Piwowarski /TVN, źródło:
Relacja z backstage’u. Tutaj możecie zobaczyć jaka pozytywna atmosfera panowała w zespole na chwile przed wyjście na scenę. Ten film pokazuje, że najlepszym sposobem na stres przed występem jest uśmiech, a dziewczyny najlepiej podrywa się na wielki bęben.

 


Relacja z oficjalnej  strony programu Dzień Dobry TVN

To nasz ulubiony film, pozytywnie zakręcona relacja zza kulis pierwszego półfinału na żywo. Możecie wreszcie zobaczyć jak wygląda owiana płaszczem tajemnicy próba na sucho w wykonaniu Gwardii Gryfa. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia! W tle nagrania jest muzyka z naszego pokazu, która w zesatwieniu z obrazem, buduje niepowtarzalny, zabawny kliamt.
Film na dole  tej strony, pierwsze ujęcie na scenę w studiu.

 
 
 
 Artykuł w lokalnej gazecie o naszym udziale w półfinałach MAM TALENT 
 „Znakiem rozpoznawczym Gwardii Gryfa są potężne chorągwie, a siłą przyjaźń. Jak tylko nadarza się taka okazja, to zchęcią angażujemy się w wydarzenia na terenie naszej gminy. W zeszłym roku spotykaliśmy się z Państwem kilkukrotnie: podczas Festiwalu Rzemiosła i Rękodzieła w Bykowie, a także podczas Dni Kiełczowa, Wilczyc i Kiełczówka, gdzie zaprezentowaliśmy nasze pokazy artystyczne, a także warsztaty dla dzieci. W tym roku mieliśmy przyjemność wystąpić na Dniach Gminy Długołęka, gdzie w malowniczym otoczeniu parku w Szczodrem zrealizowaliśmy nasz widowiskowy spektakl pt. „Czarny Mag" z udziałem chorągwiarzy, tancerek i mistrzów fire-show.
Teraz czekają nas ostatnie treningi przed półfinałowym występem na żywo, w najbliższą sobotę. W tym przedstawieniu skupimy się na tym co robimy najlepiej, czyli na żonglerce chorągwiami, ale z pewnością nie zabraknie filigranowych tancerek, a na finał pokazu szykujemy niezwykłą niespodziankę. „Mam Talent" to dla całego zespołu fantastyczna przygoda, prosimy pomóżcie nam, sprawić, aby trwała jak najdłużej, a gwarantujemy, że Was nie zawiedziemy. Głosujcie na nas już w najbliższą sobotę, 20 października o godz. 20 w telewizji TVN i pomóżcie nam urzeczywistnić nasze marzenia!!!”


Występ Gwardii Gryfa w  castinagach do programu MAM TALENT- relacja z oficjalnego portalu telewizji TVN 24

„Sbandieratori, czyli sztuka rzucania potężnymi flagami w wykonaniu statystów wrocławskiej opery rozpoczęła kolejny krakowski wieczór "Mam talent!" i z miejsca porwała publiczność i jury programu. - Działacie lepiej niż klimatyzacja - mówiła uradowana Agnieszka Chylińska. - Tak, mamy mocne wiatry - stwierdził szef zespołu "Gwardia Gryfa", Darek.

Używając określenia Roberta Kozyry, przybyli z Wrocławia uczestnicy programu prawie "zdmuchnęli" jury z ich stołków już na wstępie wieczornych zmagań o kolejną rundę programu, prezentując niezwykle widowiskową sztukę posługiwania się flagami.
 
Zespół złożony z ośmiu osób w rytm majestatycznej muzyki wziął we władanie scenę Teatru im. Słowackiego i porwał publiczność swoim tańcem. Jury było jednogłośne - "Gwardia Gryfa" przeszła dalej, a zarazem wysoko postawiła poprzeczkę kolejnym uczestnikom programu”.

 
Zdjęcie z oficjalnego profilu programu MAM TALENT na facebook’u, fot. Grzegorz PressArtykuł o Gwardii Gryfa i jej udziale w MAM TALENT na lokalnym, wrocławski portalu MM Wrocław

TYTUŁ: Gwardia Gryfa zmiotła jury Mam Talent. Mają dobre wiatry.

„Lider zespołu, Dariusz Owczarek, po występie nie krył łez wzruszenia.”
„- Siła naszego zespołu tkwi w tym, że się przyjaźnimy. Jesteśmy otwarci na nowe osoby. Jedyny warunek, zasada, jakiej przestrzegamy to systematyczne przychodzenie na treningi - mówi Karina Prajs, managerka i współzałożycielka zespołu.”

autor: Kinga Czernichowska

                                                                                                                                               


Relacja z próby generalnej spektaklu „Czarny Mag”, która odbyła się na wrocławskiej Pergoli.

TYTUŁ: Gwardia Gryfa przy fontannie na Pergoli, czyli taniec chorągwi z komarami.

„Gwardia Gryfa to jedyna w Polsce (jak sama o sobie pisze) grupa zajmująca się pokazami widowiskowej, włoskiej sztuki tańca z flagami - Sbandieratori. Przy dźwiękach porywającej muzyki tańczyły nie tylko flagi. Zachwycała gracja trzech tancerek, wyglądających jak błękitne motyle, oraz młodzi tancerze igrający z ogniem".

„Wspaniałe widowisko trwało pół godziny, ja z zapałem fotografowałam, mąż filmował (namawiam do obejrzenia załączonych filmików) a oniemiali z zachwytu widzowie zapomnieli nawet o komarach.”

autor: Dorota Kojro
Otwarcie Targów WORLD GAMES w Hali Orbita w ramach wrocławskiego święta sportu.

TYTUŁ: Targi The World Games 2017: Olimpijski duch sportów nieolimpijskich.
„Wracając do targów, na arenach działo się sporo. Pojawili się kickboxerzy, przyznam, że z bliska ten sport wzbudza emocje. Zaprezentowali się karatecy. Były zabawy z piłkami różnego rodzaju (do rugby i mniejszymi). Pięknie prezentowały się dziewczyny w roli pałkarza i chwytacza. Świetnie wyglądała Gwardia Gryfa żonglująca chorągwiami.” 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio