Sbandieratori Dumą Naszych Serc

         Przedstawienie o charakterze fabularno- widowiskowym poświęcone pochodzącej z czasów średniowiecza rycerskiej, włoskiej dyscyplinie żonglerki chorągwiami o dumnej nazwie Sbandieratori.  Projekt łączy element edukacyjny zawarty w towarzyszącej całemu spektaklowi narracji z charakterystycznymi dla zespołu spektakularnymi pokazami chorągwiarskimi. Jest to oryginalna w swej formie opowieść o pasji, honorze, braterstwie, męskiej rywalizacji, ale przede wszystkim o sile jaką daje zespół. Akcja przedstawienia toczy się w czasach przełomu epoki średniowiecza i renesansu na placu jednego z urokliwych miasteczek słonecznej Toskanii-kolebki włoskiej sztuki żonglerki chorągwiami.
Przedstawienie jest formą scenicznego uhonorowania sztuki Sbandieratori. Już ponad 7 lat zgłębiamy tę niezwykłą dyscyplinę, która dzięki swej wielowiekowej tradycji, wymagającej żonglerskiego kunsztu technice i widowiskowość jest wciąż żywa i popularna.

Czas spektaklu: 30 min.

Program artystyczny:
- narracja o charakterze fabularno- edukacyjnym ilustrowana ruchem scenicznym i grą aktorską
- solowe pokazy chorągwiarskie w wykonaniu liderów zespołu
- duety chorągwiarskie
- zespołowy pokaz Sbandieratori
- finałowe show łączce żonglerkę chorągwiami z elementami tańca
Skład artystyczny: 8/10 artystów
- chorągwiarze
- tancerki
Kostiumy: inspirowane dworskimi strojami renesansowymi i średniowiecznymi
Wymagania techniczne:
-przestrzeń sceniczna: 10 m x 15 m x 9 m wysokości, nawierzchnia dowolna
-nagłośnienie do odtworzenia podkładu muzycznego
           
        Charakterystycznym elementem przedstawienia jest narracja, która wprowadza widza w klimat całego spektaklu. Artyści swoimi działaniami przenoszą widzów na pełen: radości, gwaru i dźwięków muzyki włoski festiwal choragwiarski. Nie zabraknie tu odgłosu cykad, jakże charakterystycznego dla malowniczej Toskanii czy wątku romantycznego, który zawsze musi się pojawić w rycerskich opowieściach.
            Kluczem do zbudowania treści całego przedstawienia stał się podział na dwie kategorie dyscypliny Sbandiertori: klasyczną i artystyczno- akrobatyczną. Ten podział był przyczyną wykreowania dwóch drużyn chorągiwarskich i stał się źródłem toczącej się miedzy nimi rywalizacji. I to właśnie wokół tej rywalizacji została zbudowana cała fabuła. Historia opowiadana przez narratora jest ilustrowana odpowiednimi działaniami scenicznymi i poprzeplatana popisami solowymi i duetami w wykonaniu naszych artystów.
            Zasadniczym przekazem, jaki płynie ze spektaklu jest pochwała braterstwa i siły zespołu drzemiącej w różnorodności charakterów, które łączy wspólna pasja i chęć jej wspólnego rozwijania. Dlatego też kulminacyjnym punktem całego przedstawienia jest pokaz w wykonaniu grupy chorągwiarzy prezentujący najpiękniejsze elementy klasycznej i artystycznej odmiany tej niezwykłej, rycerskiej dyscypliny.

 
 


 
Start  |  O nas  |  Oferta  |  Galeria  |  Video  |  Zaufali nam  |  Kontakt © Gwardia Gryfa 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio